Газета «Новости медицины и фармации» 5 (449) 2013
Вернуться к номеру
Екстрена медична допомога повністю забезпечена всіма необхідними медикаментами
Разделы: Новости
Версия для печати
Держава в повному обсязі фінансує забезпечення швидкої допомоги всіма необхідними видами медикаментів. На цьому наголосила міністр охорони здоров’я України Раїса Богатирьова під час спілкування з регіональними журналистами в МОЗ України. Це відбувається, зауважила міністр, не лише в пілотних регіонах, але й по всій території України. За її словами, у минулому році на забезпечення лікарськими засобами бригад швидкої допомоги у вигляді субвенцій було виділено 323 млн грн. «За останній час у нас не було жодного випадку, коли «швидка» не надала допомоги хворому через відсутність того чи іншого медикаменту», — підкреслила Раїса Богатирьова. Міністр повідомила, що екстрена допомога забезпечується всіма необхідними ліками і в цьому році, зазначивши, що на станціях швидкої допомоги достатній запас медикаментів.
За словами міністра, реформування медичної галузі передбачає ряд заходів щодо модернізації екстреної медичної допомоги. Поперше, відбуватиметься оновлення автопарку системи екстреної медичної допомоги в усіх регіонах країни. У 2012 році для потреб пілотних регіонів було закуплено 286 автомобілів швидкої медичної допомоги, нагадала Раїса Богатирьова. У цьому році урядом ухвалено рішення про забезпечення закупівлі сучасного спеціалізованого санітарного транспорту, який відповідає вимогам діючого національного стандарту, в обсязі не менше 1000 одиниць на рік. У разі додержання таких темпів оновлення транспорту протягом чотирьох років можна буде вийти на планову заміну санітарного транспорту в обсягах 200–300 автомобілів на рік.
Подруге, передбачається створення організаційнотехнічних та інших умов для забезпечення виконання нормативу прибуття бригади екстреної медичної допомоги до місця виклику. Це включає в себе забезпечення відповідного стану доріг, освітлення вулиць, нанесення номерів на будинки, працюючі ліфти тощо. Відповідальність за це, зауважила Раїса Богатирьова, несуть голови облдержадміністрацій та органи місцевого самоврядування.
І потретє, до кінця року планується введення в експлуатацію централізованої оперативнодиспетчерської служби центрів екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. У рамках національного проекту «Вчасна допомога», зазначила Раїса Богатирьова, буде створено 27 диспетчерських центрів в усіх областях України, які прийматимуть виклики та, використовуючи сучасні технології GPSнавігації, скеровуватимуть «швидкі» по всій області. А додаткові пункти базування швидкої допомоги при амбулаторіях забезпечать доступ до екстреної допомоги навіть найвіддаленішим населеним пунктам. Центри екстреної медичної допомоги та медицини катастроф з єдиною потужною оперативнодиспетчерською службою, звернула увагу міністр, стануть адміністративними органами, які будуть координувати служби та впорядковувати фінансові потоки завдяки централізації їх на обласному рівні.
Також докладатимуться зусилля для подолання дефіциту кадрів у службі екстреної медичної допомоги. Умови праці та ризики, з якими стикаються медичні працівники у повсякденній роботі на «швидкій», вимагають збільшення їх заробітної плати, наголосила міністр. За словами Р. Богатирьової, у другій половині нинішнього року планується підвищення оплати праці працівникам екстреної медичної допомоги.