Международный неврологический журнал 3 (57) 2013
Вернуться к номеру
Оцінка комплексного лікування хворих із гострим супратенторіальним внутрішньомозковим крововиливом
Авторы: Рогоза С.В. - Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця, м. Київ, Україна
Рубрики: Неврология
Разделы: Медицинские форумы
Версия для печати
внутрішньомозковий крововилив, лікування, цераксон, актовегін.
Мета: вивчення доцільності та ефективності застосування нейропротекторної й антиоксидантної терапії в комплексному лікуванні хворих з гострим супратенторіальним внутрішньомозковим крововиливом (ВМК), що виник на тлі артеріальної гіпертензії, порівняно з традиційною терапією.
Матеріал та методи. Обстежено 79 пацієнтів із гострим супратенторіальним внутрішньомозковим крововиливом. Залежно від застосованої терапії виділено 2 групи. Перша — 39 пацієнтів, яким призначали внутрішньовенно цераксон (2 г/добу) і актовегін
(1 г/добу) у поєднанні із загальноприйнятими традиційними заходами. Другу, контрольну, групу становили 40 пацієнтів, яким проводилась традиційна консервативна терапія без використання нейропротекторних і антиоксидантних препаратів. Ефективність лікування оцінювалась за сучасними неврологічними шкалами — NIHSS, мШР, індекс Бартел.
Результати та висновки. Лікування внутрішньомозкового крововиливу з використанням нейропротекторної й антиоксидантної терапії прискорювало темпи регресування неврологічного дефіциту. На 21-шу добу виявлена висока ефективність лікування за показниками шкали NIHSS та мШР у 38,5 % пацієнтів, на фоні традиційної терапії — у 22,5 %. Проведене дослідження показало, що застосування цераксону й актовегіну з перших годин після розвитку ВМК збільшує вірогідність відновлення неврологічних функцій у пацієнтів із гематомами невеликих і середніх розмірів.