Інформація призначена тільки для фахівців сфери охорони здоров'я, осіб,
які мають вищу або середню спеціальну медичну освіту.

Підтвердіть, що Ви є фахівцем у сфері охорони здоров'я.СІМЕЙНІ ЛІКАРІ ТА ТЕРАПЕВТИ
день перший
день другий

АКУШЕРИ ГІНЕКОЛОГИ

КАРДІОЛОГИ, СІМЕЙНІ ЛІКАРІ, РЕВМАТОЛОГИ, НЕВРОЛОГИ, ЕНДОКРИНОЛОГИ

СТОМАТОЛОГИ

ІНФЕКЦІОНІСТИ, СІМЕЙНІ ЛІКАРІ, ПЕДІАТРИ, ГАСТРОЕНТЕРОЛОГИ, ГЕПАТОЛОГИ
день перший
день другий

ТРАВМАТОЛОГИ

ОНКОЛОГИ, (ОНКО-ГЕМАТОЛОГИ, ХІМІОТЕРАПЕВТИ, МАМОЛОГИ, ОНКО-ХІРУРГИ)

ЕНДОКРИНОЛОГИ, СІМЕЙНІ ЛІКАРІ, ПЕДІАТРИ, КАРДІОЛОГИ ТА ІНШІ СПЕЦІАЛІСТИ

ПЕДІАТРИ ТА СІМЕЙНІ ЛІКАРІ

АНЕСТЕЗІОЛОГИ, ХІРУРГИ

ГІНЕКОЛОГИ

Лікування артрозу колінного суглоба

Початкове лікування у переважній більшості випадків консервативне: медикаменти, мазі, знеболювальні ін'єкції, фізіотерапія. Усе це супроводжується аналізом життєвого ритму, лікарськими консультаціями зі зміни фізичної активності пацієнта з метою зменшити навантаження на колінні суглоби.

Головна мета терапії — позбавлення пацієнта від болю. Основна причина болю — запалення внутрішньої (синовіальної) оболонки суглобової капсули.

Дієві схеми консервативної терапії:

  • медикаментозне лікування — нестероїдні протизапальні засоби, в особливо складних випадках кортизон (локально);
  • фізіотерапія — масаж, лікувальна гімнастика, тепло або холод на суглоби;
  • електротерапія.

Особливе значення має лікувальна гімнастика. Украй корисні розвантажувальні (для ніг) види спорту: плавання і їзда на велосипеді.

Утім, чимало випадків, проти яких консервативна терапія безсила — наприклад, розрив меніска. За класичним уявленням, тут потрібне хірургічне лікування, але його все частіше замінюють малоінвазивною інтервенційною терапією.

Серед засобів інтервенційної терапії на першому місці — артроскопія колінного суглоба. У ході артроскопії (обстеження і лікування) може бути видалений розірваний меніск, проведена коректура пошкоджених зв'язок, кісткових фрагментів.

Регенеративне лікування артрозу колінних суглобів (пересадка хрящової тканини або хондроцитів, генетичне моделювання з метою індукувати більш активний розподіл хондроцитів і оновлення хрящової тканини) може бути показано в суворо визначених випадках:

  • порівняно легкий ступінь ураження хрящових покриттів (суглоб не зруйнований, хоча вже не піддається консервативному лікуванню);
  • порівняно молодий вік пацієнта.

При сильному ураженні суглобів, особливо у літніх пацієнтів, регенеративне лікування безрезультатне. У цьому випадку необхідна і єдино можлива міра — ендопротезування. Однак для підтвердження його необхідності слід провести попередню артроскопію.